close
loading

  

SZUKAJ NAS W SIECI

 

KRIS TALISMAN I ZESPÓŁ TALISMAN

 

Zespół założyli w 1992 roku bracia: Krzysiek i Grzesiek Tomaszewicz. Początkowo występowali we dwóch, ale po pół roku istnienia dołączyła gitara. Pierwsze wiosło Talismana to Maryś Muszyński. Później grali również: Leszek Mrozek, Radek Kuc. W 1995 doszedł Maciek Radek, którego po 5 latach grania skusił statek. Popłynął na 8 miesięcy, ale do zespołu trafił dopiero po 9 latach. W tym czasie dzielnie walczył Piotrek Rytlewski. Zespół zagrał niezliczoną ilość imprez na terenie całego kraju. Grając przede wszystkim muzykę do tańca. Talisman to laureat przeglądów zespołów rozrywkowych w Koszalinie oraz Połczynie Zdroju. 

 

Wystąpili w II Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Koszalinie jak wielu innych miejscach dla debiutantów. Zespół miał również epizody z muzyką rockową. We wczesnych latach do zespołu dołączyli wtedy Maciek Matyśniak – gitara oraz Robert Kwiatkowski – perkusja. Kolejnym ciekawym doświadczeniem była współpraca z włoskim wokalistą i perkusistą Thomasem Grotto. Repertuar stanowiły włoskie szlagiery co bardzo się podobało publiczności, gdyż był to niegdyś popularny trend muzyki rozrywkowej. Największym sukcesem był udział w 2012 roku w programie Disco Star, zorganizowanym przez telewizję Polo TV.  Zespół Talisman dotarł do wielkiego finału. 

Jednak to historia z której zespół wyniósł wiele pozytywnego doświadczenia i dziś formacja Talisman koncertuje przeważnie na mniejszych koncertach lub na weselach w swojej okolicy.

 

Lider zespołu Kris Talisman zaczął wystepować też jako solista i przez lata tworzył samodzielnie przebój za przebojem. Dziś jest bardzo rozpoznawalny i chętnie zapraszany na koncerty w całej Polsce. Widziany był przy znanych projektach programów telewizyjnych, festiwalach i wielkich galach Disco (w tym Disco Festiwal w Kobylnicy z całym zespołem Talisman). W repertuarze Kris'a znajdziecie własne piosenki autorskie i ciekawie zaanżowane covery wielu znanych przebojów. Do najbardziej znanych należą tytuły jak: "Świat wiruje", "Szczęście", "Myszka" czy ostatni hit "Lubię Lubię" powstały z kooperacji z zespołem Soleo. Krzysztof Tomaszewicz chętnie podejmuje się wspólnych projektów z wieloma znanymi wykonawcami jak producentami muzycznymi. Najbardziej znany utwór stworzył z Magdą Durecką pod tytułem "Zaczarowani", który brał udział w konkursie Eurowizji w 2017 roku.

 

 

 

CO ZYSKAJĄ PAŃSTWO ZAPRASZAJĄC KRIS'A TALISMAN'A NA KONCERT?

POZYTYWNIE ZAKRĘCONY WYSTĘP DISCO POLO & DANCE Z TANCERKAMI W TLE

PUBLICZNOŚĆ Z POD SCENY ZAWSZE MOŻE LICZYĆ NA PREZENTY JAK CD / POCZTÓWKI Z AUTOGRAFEM / KUBKI I INNE GADŻETY ZWIĄZANE Z WOKALISTĄ! 

 

Krzysztof to również właściciel agencji Talisman ArtMedia. Jako biznesman zajmuje się również kilkoma projektami branżowymi, a najbardziej rozwinięte to dystrybucja jednosladów (skutery, quady, motorowery) oraz oferta gadżetów reklamowych z nadrukiem (oraz projekty wielkoformatowe, graficzne na wszelkie potrzeby reklamowe).

 

MINI GALERIA ZDJĘĆ ZESPOŁU I FRONTMAN'A KRIS'A:

 

 

WYRÓŻNIONE PIOSENKI WYKONAWCY: