close
loading

  

SZUKAJ NAS W SIECI

 

PIĘKNO I TALENT - MAGDA DURECKA

 

Magda Durecka – muzyk, wokalistka, absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, oraz magister pedagogiki o specjalizacji animacja z arteterapią.

 

Zadebiutowała w 1988r piosenką „Zapowiedź pięknych dni”. Rok później po występie w programie TVP1 „Od Opola do Opola” - w plebiscycie tygodnika „Panorama”- otrzymała tytuł Piosenkarki Roku. W 1990 r. wystartowała w programie TVP1 w plebiscycie „Premie i Premiery” i wygrała – zarówno u jurorów jak i u publiczności.

 

To dało jej przepustkę do Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, na którym w tym samym roku wystąpiła w 4 koncertach: „Premiery”, „Przeboje sezonu”, „Mikrofon i ekran”, oraz w koncercie poświęconym Annie Jantar śpiewając przebój "Co ja w Tobie widziałam".

 

W latach 1990 – 1993 wspólnie z Jackiem Brzostyńskim prowadziła Ogólnopolski Telewizyjny Koncert Życzeń. W 1993 r na Festiwalu w Opolu wyśpiewała II – gą nagrodę za wiązankę przebojów z lat 60 – tych. Od 1996 r przez rok w TVP Polonia prowadziła program muzyczny „Hit, hit, hura”.

 

W swoim dorobku artystycznym posiada:

25 płyt CD solowych (także w duetach z Bohdanem Smoleniem, Bogdanem Łazuką, oraz Mieczysławem Czechowiczem);

45 solowych kaset;

84 płyty CD jako członek grupy wokalnej „K&K Studio Singers” (w tym 4 albumy przebojów zespołu ABBA – po polsku);

Wraz z grupą „K&K Studio Singers”, brała udział w chórach na 8 płytach Krzysztofa Krawczyka.

 

Poza tym od 1992r - jako autorka tekstów - jest członkiem Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS. Pisała teksty do piosenek swoich, a także innych wykonawców, takich jak: Krzysztof Krawczyk, Jerzy Różycki, Michał Gielniak i innych

 

 

Magda zawsze była pracowita, utalentowana i do dziś ma piękny głos. Czy w naszej agencji Talisman Artmedia rozpoczniemy reaktywację artystyczną Magdy? Absolutnie nie! Piosenkarka jest aktywna zawodowo, daje wiele koncertów w Polsce i z pewnością jest bardzo rozpoznawalna do teraz. Jest dziś uznana za kobietę sukcesu, która wciąż się uczy życia ... życia z miłością do muzyki czyli tego co daje jej wielką energię i sprawia radość na kolejne dni.

 

MAGDA DURECKA NA PAŃSTWA EVENCIE MUZYCZNYM

DZIĘKI TALISMAN ARTMEDIA!

 

WYBRANE ZDJĘCIA WOKALISTKI:

 

WYRÓŻNIONE PIOSENKI WOKALISTKI